» » Яке вікно обрати, дерев'яне чи металопластикове?

Яке вікно обрати, дерев'яне чи металопластикове?

    Старі дерев’яні вікна щоразу на зиму доводилося заклеювати спеціальною стрічкою, бо дуло з усіх щілин. Люди почали переходити на пластикові. Та за два-три роки власники теплих металопластикових вікон зіткнулися з новою проблемою – «відєвроремонтовані» стіни почали цвісти, у декого по кутках почала збиратися роса. Помешкання не дихає. Почали повертатись до дерева. Та деякі нові дерев’яні вікна уже після першого опалювального сезону так покрутило, що довелося заліплювати щілини спеціальною шпаклівкою… Як вибрати вікна?

   «Українці масово почали переходити на пластикові вікна через бідність – адже дерев’яні значно дорожчі. Перевага пластикових вікон у тому, що вони добре зберігають тепло. Їх ще називають вікнами для лінивих – за ними не треба особливо доглядати. Дерев’яні вікна потребують більшого догляду. Фарба чи лак можуть відшаровуватись, потрібно періодично підфарбовувати. ПВХ-профіль не завжди екологічно чистий – при виробництві використовують свинець. З 30 профілів, які тестували у Львівському науково-проектному інституті будівельних матеріалів, може, 2-3 були екологічними. З іншого боку, свинець може виділятися лише під дією високих температур, наприклад, при пожежі. За звичайних умов такі вікна нічим не загрожують здоров’ю. Зрештою, дерев’яні вікна так само не є екологічно чистими, адже їх обробляють спеціальною «хімією», фарбують або лакують».

   Щодо того, що після встановлення пластикових вікон приміщення починають «цвісти», то тут проблема у відсутності вентиляції. Пластикові вікна, які мають три- а то й шестикамерний профіль (камери-порожнини, заповнені повітрям, чим їх більше, тим вікно тепліше) та часом двокамерний склопакет (три шиби, між якими сухе повітря), закупорюють приміщення. За кордоном у всіх будинках передбачені системи вентиляції. А у нас навіть у тих квартирах, де вентиляційні канали є, вони або захаращені мотлохом, або закриті (дехто спеціально закривав вентиляційні канали, аби не втікало тепло). Переважно у всіх металопластикових вікнах передбачена мікровентиляція – спеціальний режим, коли вікно закривається не наглухо, а лишається невеличка шпарка, через яку циркулює повітря. Варто цим режимом користуватися. Якщо варите-парите на кухні, обов’язково включайте витяжку.

    Щодо дерев’яних вікон, то їх якість залежить від якості деревини. Незалежно від того, чи це сосна, чи дуб, але якщо дерево не було добре просушене, готовий виріб може покрутити.

    Зараз популярні вікна з євробруса – там профіль клеєний з трьох шарів деревини. За рахунок цього ці вікна так не крутить, але вони дорогі. Саме дерево має хороші показники теплозбереження, але найбільше тепла втікає через скло. Зараз є спеціальне енергозберігаюче скло ( Low-I ), тож рекомендовано би ставити на вікна його.

    Дехто переконує що: «Нові вікна кращі не будуть. Якщо дерево простояло 200 років, то гарантую, що воно простоїть ще двісті.»  Нове дерево не таке якісне, бо зрізують цілий рік. Колись дерево на будову брали тільки взимку і то тільки в певні сорок днів. Потім воно роками сохло у природних умовах, перед тим, як йшло на столярку. Тепер сушать прискореним способом, тому його потім крутить.

7-02-2014, 16:33
1924 просмотров
  
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

Окно-Grad: пластиковые окна, окна ПВХ, двери, фасады каталог сайтів Украина онлайн Каталог сайтов «ua24.biz»