» » Чим небезпечні економ системи !

Чим небезпечні економ системи !

Чим небезпечні економ системи !     Віконникам і профілістам доводиться непросто: 2005 і 2006  роки були ознаменовані безпрецедентним зростанням цін на ПВХ. Їх підвищення, що доходило у деяких постачальників сировини  до 30%, зовсім не каприз якийсь що скаженіє з жиру монополії. Ціни піднялися скрізь – і в Україні, Росії, і в Азії, і в Європі. Про причині цього підвищення в галузевій пресі говорилося багато і докладно. Але наскільки б переконливими не були названі учасниками ринку причини, сухий залишок так само однозначно простий, як і невтішний: ціни зростають, і, видно, зростатиме і далі.

  На тлі цих змін все частіше пропонуються так звані «обєктні системи ». Вони можуть називатися по-різному (полегшені, тендерні….),  незмінною залишається їх суть: йдеться про профільних артикулах із зменшеною товщиною зовнішніх стінок. Поява їх з'ясована. Кожен виробник прагне виготовити максимальну кількість продукції при мінімальних витратах, тобто з мінімальної кількості сировини. В умовах європейського (у тому числі і українського) ринку, коли ціна виробу розраховується на основі погонного метра, а не ваги споживач може не розрізнити зрадницької різниці зменшення товщини стінок «всього навсього» на декілька десятих доль міліметра.

  І, проте, ця різниця є. Вона реальна і відчутна. Вона може мати цілком реальні наслідки, як для виробників віконних блоків, так і для кінцевих споживачів. Кажучи про це, ми маємо на увазі не абстрактне «погіршення якості», а цілком конкретне підвищення споживчих ризиків. Яких саме?

— Необхідність зміни режиму зварки
  В профілях із зменшеною товщиною зовнішніх стінок в процесі зварки спостерігається більш виражена їх деформація. Для зварювання таких профілів необхідно змінювати режим роботи зварки, послабляючи притиск.
  При зварці профілів з нормальними зовнішніми стінками (3 мм) ширина перетину зварюваних поверхонь через природну усадку ПВХ і подальшої зачистки складає 2,4 мм. При зварці «эконом-систем» цей показник складає 1,9 мм. Наслідком цих змін є погіршення якості зварних швів. Вони стають крихкішими.

— Послабіння міцності кутових з'єднань
  Навіть в разі 100%-корректної зварки «эконом-систем» застосовний до них показник міцності кутових з'єднань при випробуванні на механічне навантаження складає лише від 61% до 81% порівняно з профілями RAL. Середня величина – 73%. Таким чином, міцність кутових зварних з'єднань профілів RAL більш ніж на 25 % перевищує аналогічні значення профілів, що відносяться до «эконом-серій».

— Скорочення часу безпечної експлуатації вікна
  Для дотримання розрахункових термінів безпечної експлуатації вікна відповідно до вимог RAL (5*105 h, тобто ≈ 50 років) значення механічного навантаження, що постійно діє, в тонкостінних профілів також має бути зменшене на 25%. Тобто якщо навантаження на кутове з'єднання профілю, відповідного RAL, знаходиться в межах середнього нормативного показника, то межа міцності такого з'єднання настає через 50 років. Якщо такому ж навантаженню піддається вікно з тонкостінного профілю термін служби його кутових з'єднань складе всього 5000 годин, тобто 208 днів.

— Гірша стійкість до погодних дій
  Тонкостінні профілі мають менший термін безпечної експлуатації. Так, проведені виміри на зразках профілів після 40 років їх використання  в готовому виробі показали, що товщина зовнішньої стінки за цей час зменшується в середньому на 0,7 мм. Таким чином в профілів економ-серії після 40 років експлуатації товщина стінки складатиме всього 1,8 мм, що означає  перетворення вікна в «карточний домік».

  Такі профілі відчутно важче обробляти, а виготовлені з них вікна важче вмонтовувати. Окрім цього необхідно відзначити, що в об'єктних системах як матеріал для ущільнювачів часто використовується м'який ПВХ, а не ЕПТК. Причому не лише в штапіку, але і в самій стулці. Не секрет що багато переробників періодично балуються і нестандартним армуванням. Але якщо в нормальних профілях негативний ефект від фокусів з армуванням хоч би частково компенсується самим профілем, що має стінки необхідної товщини те використання тонкого армування у поєднанні з хисткою рамою і стулкою перетворює пластикове вікно на подібність одноразового стаканчика. З ціною, відповідною грунтовно попсованому іміджу.

  Але що до цих сентенцій профілісту... адже "піпл", як мовиться, "хаваєт". Більш того – вимагає. Колись–то на зорі цього бізнесу вітчизняні будівельники бачили в західних виробниках і постачальниках будівельних матеріалів провідників нової промислової культури. Тепер ситуація змінилася і колишні законодавці віконної моди соромливо пропонують на ринку профілі класу B, не наважуючись навіть нанести свої імена на захисну плівку.

  На тлі цих подій VEKA пішла проти течії, зробивши, на перший погляд, абсолютно нелогічний крок. Ми не лише вирішили не проводити економ-систем. Ми закрили для себе можливість виробництва такої системи і в майбутньому свідомо поставивши себе під контроль фахівців RAL – найстрогішого промислового стандарту Європи. Ми зробили це, бо для нас принципово важливо пропонувати переробникам продукт, який не соромно називати ім'ям VEKA. У історії віконного бізнесу вже була така сторінка коли захоплення демпінгом привело в Італії до катастрофічного зниження іміджу пластикового вікна, що перетворилося з високоякісного продукту в якийсь «тендерний ерзац». Від прагнення запрацювати за рахунок постійного зниження ціни і збільшення звороту привели до того що звороти з часом почали зменшуватися, а разом з ними – і заробітки.

  Для того, щоб скоректувати прибутковість бізнесу хоч би небагато, всім гравцям ринку довелося проводити дорогі кампанії, що переслідували лише одну мету: повернення вікну з пластика його доброго імені.

  В умовах українського будівництва, що і так не блищить особливою технологічною культурою широке вживання «облегченних профілів» неминуче приведе до зниження якості будівництва і зростання рекламаційних випадків. А ми не хочемо, щоб наші клієнти займалися виключно «разбором полетов», викликаних вживанням тонких профілів. VEKA часто називають консерваторами, і це частково вірно. Бо консервативне те, що по справжньому серйозно. І це вселяє пошану і довіру, яку ми заробляли десятиліттями. І ми не віддамо цього, погнавшись за вигодою одного дня.

7-02-2014, 16:52
3170 просмотров
  
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

Окно-Grad: пластиковые окна, окна ПВХ, двери, фасады каталог сайтів Украина онлайн Каталог сайтов «ua24.biz»